top of page

NE YAPIYORUM ?

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden 2006 yılında başarı ile mezun oldum. Yaklaşık 15 yıldır klinik diyetisyen olarak, hastane, spor salonu, banka, zayıflama merkezi gibi çeşitli kuruluşlarda, bir çok farklı insanla çalışma fırsatı buldum. Danışanlarımın diyet geçmişlerine baktığımda, kısıtlanma, diyet yaptıkları için ödül ve karşılık beklentileri, suçluluk duygusu, güven eksikliği gördüm. İnsanlar ''diyet yapma''yı yanlış yorumluyorlar. Hedefiniz kilo vermek, kilo almak, sağlığınızı iyileştirmek ya da sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmak olabilir. Amacım, sizi hedefinize ulaştırırken, doğru beslenmenin hayatınıza getireceği faydaları sürekli olarak benimsemenizi sağlamak. Sağlıklı beslenerek forma girebilirsiniz. Aynı zamanda kendinizi ruhen ve zihnen daha dinç, daha pozitif ve daha mutlu hissedersiniz. Bu yüzden sizi sadece bedeninizin değil ''yaşam enerjinizin de formda olduğu'' bir hayat kalitesine yükseltmeyi hedefliyorum.

DANIŞANLARIMLA NASIL ÇALIŞIYORUM?

Danışanlarımla çalışırken sağlıklı beslenmeyi kolay hale getirmeye odaklanırım. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını belirli bir kalıp içinde, aynı anda size uygulamaya çalışmaktansa, benimle tanıştığınızda bulunduğunuz durumdan, her hafta daha iyisine taşımayı hedeflerim. Diyet yaparken ortaya çıkan ''dışarda yiyemem'', ''yasak yiyecekleri aklımdan çıkaramıyorum'', ''her gün spora ayıracak vaktim yok'' gibi endişeler hissetmezsiniz. Sizin yaşam tarzınıza, ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize göre, size uyan bir beslenme programı ve hedef tablosu oluştururuz. Bunun yanında adım adım bilinçli beslenme tedavisi uygulayarak, başardığınız değişikliklerin kalıcı olmasını hedefleriz.

Beslenme uzmanı olarak, öncelikle profesyonel vücut analizinizi yaparak vücudunuzda eksik olan besinleri belirlerim. Daha sonra sağlık durumunuz ve yaşam şeklinize göre size uygun beslenme planını hazırlarım. Diyetinizi kolaylaştıracak yaşam tarzı önerilerinde bulunurum, sağlıklı tarifler paylaşırım. Ayrıca diyete uyumunuz ve nasıl hissettiğiniz de benim için önemlidir. 

“SAĞLIKLI BESLENMEDE YEDİKLERİMİZİN ROLÜ HİKAYENİN YARISIDIR. DİĞER YARISI İSE TÜKETİCİ OLARAK KİM OLDUĞUMUZDUR.”

bottom of page