top of page

Merhaba, 

Dengeli beslenme sayfama hoşgeldiniz.

Ben Diyetisyen Burcu Tunç. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2006 yılında mezun oldum. Yaklaşık 10 yıldır klinik diyetisyen olarak, çeşitli kuruluşlarda, bir çok insanla çalışma fırsatı buldum. Danışanlarımmın diyet geçmişlerine baktığımda, kısıtlanma, diyet yaptıkları için ödül ve karşılık beklentileri, suçluluk duygusu, güven eksikliği gördüm. İnsanlar ''diyet yapma''yı yanlış yorumluyorlar.

 

Beslenme ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak için bu siteyi kurdum. Güncel yazılarımı blog sayfamdan takip edebilirsiniz.

“Sağlıklı beslenmede yediklerimizin rolü hikayenin yarısıdır. Diğer yarısı ise tüketici olarak kim olduğumuzdur.”

BLOG

Diyet Psikolojisi

Beslenme psikolojisi , beslenme ve psikoloji arasındaki köprüdür. Kilo kaybı, vücut yapısı, enerji ve yorgunluk, bağışıklık sistemi, duygusal sorunlar, sindirim sistemi ile ilgili endişeler, tetikleyici yeme zorlukları ve besinsel kaynaklı sağlık problemleriyle ilgili kişisel ve duygusal değerlendirmeler yapılır.

Hastalıklar & Beslenme

Saglıklı beslenme , saglıklı bir hayat sürdürebilmek için tüm gıda gruplarından doğru miktarlarda tüketmek anlamına gelir. İyi bir diyet, sağlıklı yaşama teşvik eden bir beslenme tarzıdır. .

Kilo Kontrolü

Diyetin bu kadar popüler olmasının nedeni işe yarıyor olması. Başarıyı yakalayabilmek için kilo vermek kadar, verilen kiloyu korumak da önemli. Bunun için hedef belirleme, belirli bir stratejide hedefe ulaşma ve  alışkanlıkları devam ettirme kilo vermenin 3 temel adımıdır.

''Aşırı yemenizin sebebi duygusal olabilir mi?
'' Duygularınız yemenizde ne kadar etkili?''

''Beslenmenin karın doyurmaktan öte, ruhu da beslediği bir gerçek. Ama gerçek olan bir ayrıntı da ruhu besleme yolunun yiyeceklerden geçmediği. Yaşamın hızlı akışı içinde aç olan bedeniniz mi? Yoksa ruhunuz mu? Bunun ayrımını yapmak birçok kişi için oldukça zor. Ruhu aç olanlar yemek yedikçe şişmanlıyorlar, şişmanladıkça beden ve ruh sağlıkları bozuluyor, sonrası ise tamamen bir kısır döngü. Diyetisyen Burcu Tunç ve Klinik Psikolog Nuray Sarp Kulkara hem bedeninizi hem de ruhunuzu beslemek üzere bu kitapta siz okuyucuları ile buluşuyorlar. Ben kitabı okuduğumda çok keyif aldım. Bir yandan ''Gözünü Doyur'' diyen Diyetisyen Burcu Tunç bedeninizi ve beslenme biçiminizi tanımanız için sizlere yol gösterirken, diğer yandan ''Gönlünü Doyur'' diyen Klinik Psikolog Nuray Sarp Kulkara ruhunuzu ve duygularınızı doyurmanın yollarını gösteriyor. ''Sağlık bedenen ve ruhen iyi olma halidir''  tanımından yola çıkarak, sizler de karnınızı değil, sağlığınızı doyurmak istiyorsanız, bu kitap başucunuzdaki yerini almalı ve bu yolculukta yalnız olmadığınızı yürekten hissetmelisiniz.''

 

Prof.Dr.Murat Baş (Acıbadem Üniversitesi

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı)

SİZDEN GELENLER

Benim Burcu Hanım ile tanışmam çok tesadüf eseri oldu. Aslında hiç de umutlu değildim. Aşırı derecede tatlı ve hamurişi düşkünlüğüm....
Merhaba Ben Kubilay,

Zayıflama hikâyemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çok uzun süredir fazla kilolarla başım dertteydi...

Hayatta diyet yapamayacağına inanan ve kendisini hiç zayıf hatırlamayan 71 kilo bir insanken, 6 ayda 15 kilo verip....

TARiFLER

Kahvaltı

Ara Öğün

Ana Yemek

İLETİŞİM FORMU

CosmoFit (Profilo AVM yanı) Gülbahar Mah. Cemal Sururi Sk.

Fatih İş Merkezi No:4/1 Mecidiyeköy/Şişli - İSTANBUL 

 

dytburcutunc@gmail.com  |  Tel: +90 - 534 694 66 69

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black YouTube Icon

Success! Message received.

FAYDALI LiNKLER

COSMOFit

Kişisel Bakım ve Diyet Marketi

Diyet Psikolojisi
bottom of page